Ifestia Festivali Ağustos Ayında Başlayacak

0

Her sene olduğu gibi bu sene de Santorini Adası hareketli geçecek. Bilindiği gibi bir Volkanın patlaması ile oluşan adalardan olan Santoron Adası her sene Ağustos ayında yaptığı festivallerden ifestia diğer adı ile Volkanik Festivalini unutmadı.

@Santorini

@Santorini

Yunanistan’ın Ege bölgesinde ve Kiklad takımadalarında yer alan söz konusu Ada, Ifestia festivali için hazırlanmaya başladı. Festival’de yanardağın patlaması, havai fişek gösterileri ve konserler yer alıyor. Geçen sene coşkuyla kutlanan festivalin bu sene de aynı heyecanı vereceğini tahmin etmek pek zor değil.

Genellikle Santorini halkının katıldığı bu festivale, Santoron halkı gibi diğer ülkenin insanları da katılabilir. Santorini tarihini ve oluşumunu hatırlamak için her sene Ağustos ayında yapılan Volkanik Festivali’nde ünlü isimlerin bulunduğu konserler, yanardağ gösterisi ve havai fişek gösterisi yer almaktadır. Bu senenin etkinlik tarihi ile alakalı henüz kesin bir bilgi olmasa da Ağustos ayının 16 ve 17 sinde gerçekleşeceği düşünülüyor.


Santorini’ye Nasıl Gidilir?

İstanbul ‘dan Santorini’ye direk uçuş maalesef bulunmuyor. Onun yerine İstanbul’dan Atina Havalimanına uçabilir ordan da aktarma yaparak Santorini’ye geçebilirsiniz. Özel araç ile de 40 EURO karşılığında çok rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

GEÇEN SENELERDE SANTORİNİ İFESTİA FESTİVALİ


Volcano Festivali – Video

Dünyanın en iyi Yunanistan tur operatörü WTS'nin yaz boyunca her gün, en avantajlı fiyatları üstelik para iadesi garantisiyle gecesi 19 €'dan Yunan Adaları Turları.
Bilgi için: +90 212 237 90 60
Paylaş:

Yazar Hakkında

Kurulduğumuz günden bu yana ilk günkü heyecanımızı, mevcut ve edindiğimiz tecrübelerimizle birlikte sizinle paylaşmaktan gurur duymaktayız. Yunan Adaları'na gerçekleştireceğiniz her türlü seyahat ve etkinlikleriniz için, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaktayız.

Yorum Yaz

Haberler