Korfu’da Varkarola Festivaline 2 Ay Kaldı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Korfu, her yıl olduğu gibi bu yılda festivallerini unutmadı. Her yıl Ağustos ayında yapılan Varkarola festivali bu yılda hatırlatıldı. Festival, 19 ve 20. yüzyılın başlarında yaygınlaştı ve Korfu insanları tarafından sevilerek her yıl yapılmasına karar verildi.

Söz konusu etkinlik ‘de havai fişekler patlatılarak, romantik şarkılar çalınıyor. Evli veya sevgili olan çiftler için gerçekleşen Varkarola Festivali bu yılda gerçekleşecek. Etkinlik ile alakalı fotoğrafları galeri ‘de görebilirsiniz.

 

Korfu Hakkında ve Nasıl Gidilir?

Yunanistan’ın önemli adalarından biri olan Korfu, İyon adalarında yer almaktadır. Yunanistan’ın kuzeybatısı olan Akdeniz bölgesinde yer alan söz konusu ada etrafındaki küçük ada ve adacıklar ile beraber bugün nüfusu 100.000 ‘in üzerindedir.

İyon Adalarının gözde adalarından biri olan Korfu Adasının Alanı 613.6 km², Uzunluk ve Genişliği ise 64-32 km ‘dir. Dünya üzerinde önemli tatil mekanlarından biri olan Korfuya gitmek istiyorsanız Aegean Havayolları ile Atina aktarması ile gidebilirsiniz. Bununla beraber Arnavutluk’dan kalkan günlük tekneler ile ‘de gitmeniz mümkündür.

Korfu Adalarında Akdeniz iklimi görüldüğünden olayı söz konusu Ada’ya tatil yapmak için gidiyorsanız Mayıs ve Eylül ayları arasında gitmenizi öneriyoruz.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz