Kylad adalarının bir parçası olan Milos Adası bir yanardağın patlaması ile meydana gelmiş bir adadır. 21 km uzunluğa ve 14 km lik genişliğe sahip olan Milos adasının en ünlü tarihi eserlerinden biri de Venüs adasının Milos da olmasıdır.

Aşıklar Adası olarak da adlandırılan söz konusu Ada da 5000 kişilik nüfus bulunmaktadır. Diğer adalara göre bu ada turizme pek bakmayıp genellikle madencilik ile ilgilenmektedirler. 1820 yılında keşfedilen Milos Adasına turistler genellikle balayı sebebi ile gitmektedir.

Milos Adası Kylad Adalarının en büyük 5. adası olup henüz adanın tamamı keşfedilmemiştir. En çok Haziran ve Eylül aylarında ziyaretçisi bulunan söz konusu ada Nisan / Mayıs ve Ekim / Kasım gibi yaz aylarında genellikle ıssızdır.

Paylaş:

Yazar Hakkında

Kurulduğumuz günden bu yana ilk günkü heyecanımızı, mevcut ve edindiğimiz tecrübelerimizle birlikte sizinle paylaşmaktan gurur duymaktayız. Yunan Adaları'na gerçekleştireceğiniz her türlü seyahat ve etkinlikleriniz için, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaktayız.

Yorum Yaz

Haberler