Yunanistan & Yunan Adaları Balayı Seçenekleri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Balayı Turu için çok uzaklara gitmek gerek yok diyorsanız komşu Yunanistan & Yunan Adaları tam size göre…

Balayında huzuru yakınlarda arayanlar için Yunanistan ve Yunan Adaları adeta biçilmiş kaftan. Düşük bütçeyle, heyecan verici bir atmosferde uzun yolculuklar yapmadan gidebileceğiniz en ideal rotalardan biri komşu Yunanistan. Başkent Atina’dan Selanik’e Avrupanın Maldivler’i Halkidiki’den saklı cennet Thsasos adasına; Yunanistan ve Yunan Adaları balayı turları ile unutulmaz anlar çok da uzak değil.

Balayında Atina

Atina

Atina

Düşük bütçeyle çok uzak olmayan bir coğrafyada balayı tatili tercih ediyorsanız Yunanistan’ın başkenti Atina ön plana çıkan ilk şehirlerden. Atina balayı turları ile fiyatları da oldukça makul sayılabilecek, her yaşa hitap eden Ege Tavernalarının keyifli müziğine kendinizi kaptırıp Yunan ve Ege mutfağının harmanlandığı muhteşem lezzetlerin tadını çıkarın.

Atina gezilecek yerler

Atina’nın tam merkezinde, yüksek tek tepede kurulmuş Akropolis Tapınağı, Akropolis’teki en önemli yapı Parthenon, Atina’daki alışveriş, yeme içme, eğlence merkezleri Monastiraki ve Plaka ile Ulusal Arkeoloji Müzesi Atina Balayı Turunda gezilebilecek önemlik kültürel ve tarihi merkezler.

Selanik Balayı Turları

Selanik

Selanik

Yunanistan’ın ikinci büyük kenti Selanik, biz Türkler için kuşkusuz yüksek manevi değerler taşıyor. Deniz mahsulleri ile ünlü, gün batımı ayrı bir keyif olan Selanik, Ege şehirlerini anımsatıyor. Atatürk’ün doğduğu ev, Bizans döneminden kalma Aya Dimitri Kilisesi, Beyaz Kule, 360 derece dönebilen OTE Kulesi bir liman kenti olan Selanik’te balayı geçirmek için geçerli sebeplerden sadece bir kaçı. Selanik’te Ege mutfağının yanı sıra Balkan yemekleri de bir hayli popüler. Ayrıca Selanik balayı turu için özel önerimiz Yunanlıların milli içeceği sayılabilecek Frappe. Soğuk süt, buz, hazır Nescafe ve şeker karıştırıldıktan sonra çalkalanan bu içecek mutlaka denenmeli.

Balayı için tercih edebileceğiniz Yunan Adaları

Thasoss Adası

Thasoss Adası

Thassos Adası: beyaz kumsalları, turkuaz denizi ve ünlü beyaz şarapları ile dikkat çekiyor. Dünyaca ünlü Thassos şarapları, birçok ülkeye ihraç ediliyor.

Bununla birlikte Thassos, baş döndüren doğası, muhteşem plajları ve Türk insanının damak zevkine hitap eden yemekleriyle balayı için en uygun Yunan Adalarından.

Rodos Adası

Rodos Adası

Rodos Adası: Türk sahillerinden görülebilen Rodos Adası, kesme taşlarla inşa edilmiş Askeri Müzesi gibi daha birçok tarihi binaya sahip. Bu tarihi doku Rodos’u dünyadaki en nadide orta çağ şehirlerinden biri haline getiriyor ve balayı tatilinizde bu adayı görmek size çok şey katabilir.

 

Mikonos Adası

Mikonos Adası

Mikonos: Beyaz, dar sokakları ve küp seklindeki evlerinin dizildiği güzel, taş sokaklar bir kenara, Yunan adaları arasında en renkli ve canlı gece hayatının yaşandığı Mikonos’ta balayı tatiliniz süresince hiç sıkılmayacaksınız.

Santorini adası

Santorini adası

Santorini: Yunan adalarının incisi dersek çok abartmış olmayız. Ege Denizi’ne tepeden bakan dik volkanik yamaçlarda kurulmuş kar gibi beyaz kasabaları ile Santorini, muhteşem manzaralar eşliğindeki gün batımlarıyla romantik bir balayı tatili vaadediyor.

Halkidiki Yunanistan

Halkidiki Yunanistan

Halkidiki: Avrupanın Maldivler’i olarak bilinen Halkidiki, Selanik’e 40 dakika mesafede Yunanistan’ın kuzeyinde bulunan bir yarımada. Muhteşem koyları, kartpostal güzelliğindeki manzaraları, mavi ve yeşilin hakim olduğu renkleriyle Halkidiki, balayında huzur arayan çiftler için bire bir.

Yunan Adaları Turları ile Gecesi 19 €’dan itibaren Yunanistan’ı keşfedin!

Paylaş:

Bir Cevap Yaz