Symi Adası

0

Symi Adası Yunan Adaları içinde romantizmin en yüksek olduğu adadır. Türkiye’den hergün Symi turları düzenlenir.

Türkiye’de yabancı damat dizisi ile ün yapan Symi adası yunan adaları içinde en romantik olanlarındandır. Symi Neoklasik evleri ile şirin ve benzersiz bir adadır.

Symi Adasının başkenti Yialos’dur…

Adada inzivaya çekilen keşişlerin manastırlarının bulunduğu tenha koylar, küçük tarım alanları, vadilerde zeytinlikler. Symi Adasında ayrıca bir çok taverna bulunmaktadır. Birbirinden güzel plajları bulunan Symi adasında dar patikalar sizleri tarihin derinliklerine götürmektedir.Osmanlı döneminde Sömbeki olarak adlandırılmıştır. Rodos Adasının 41 Km kuzeyindedir.

57 km² yüzölçümü bulunan Symi Adası’nda halk balıkçılık, ticaret ve turizm ile geçinir… Süngerciliktede ada başka bir ün salmıştır. Uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğunun hükümranlığında bulnanan Symi Adası 1912 yılında İtalyanlar adaya yerleşmiş ve 1923 yılında yasal olarak İtalyanların yönetimine girmiştir.

1948 yılında ise Yunanistan’a tekrar katılmıştır.

Son yıllarda ada yabancıların yerleşmeye geldikleri bir cennete dönüşmüştür…Tatil ve gezi gibi aktiviteler için oldukça iyi bir adadır.

Dünyanın en iyi Yunanistan tur operatörü WTS'nin yaz boyunca her gün, en avantajlı fiyatları üstelik para iadesi garantisiyle gecesi 19 €'dan Yunan Adaları Turları.
Bilgi için: +90 212 237 90 60
Paylaş:

Yazar Hakkında

Kurulduğumuz günden bu yana ilk günkü heyecanımızı, mevcut ve edindiğimiz tecrübelerimizle birlikte sizinle paylaşmaktan gurur duymaktayız. Yunan Adaları'na gerçekleştireceğiniz her türlü seyahat ve etkinlikleriniz için, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaktayız.

Yorum Yaz

Haberler