Yunan Adalarına Ne Zaman Gidilir?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yunan Adaları‘na ne zaman gideceğinize karar vermek önemli bir meseledir. Ege kıyılarında kısa ve hafif yağmurlu geçen ilkbahar; yürüyüş, arazi yürüyüşü ve dağ bisikleti gibi eğlenceli aktiviteler için elverişlidir, çünkü hava çok sıcak değildir, ılık hava açık ve temizdir. Bu koşullar fotoğrafçılık için de çok idealdir. Ama sezon öncesinde seyahat düzenlemelerini yapmak pek kolay olmayabilir.

Bazıları Nisan sonuna kadar açılmasa da, pek çok otelin geleneksel açılış zamanı Ortodoks Paskalya Yortusu’dur. Feribot seferlerinde de, genellikle Mayıs ayının ilk haftasına kadar kış tarifesi devam eder.

Yunan Adalarına Ne Zaman Gidilir?

Yaz mevsimi uzun ve sıcak geçer ama Ege boyunca Asya’nın kalbinden güneye doğru esen, hatta bazen fırtınaya dönüşebilen Meltemi rüzgarıyla yumuşar. Yaz sezonuna, bütün Avrupa’dan gelen sırt çantalı ziyaretçiler ve paket tur müşterileri damgasını vurur. Adalar kalabalıktır ama otel ve restoran gibi tesisler açıktır; sefer sayıları arttırılan feribotlar ve küçük tekneler (kayıklar) adalar arasında seyahat etmek için daha fazla seçeneğe sahip olduğunuz anlamına gelir. Sonbaharda hava daha ılık ve daha az çılgındır – zeytin hasadı gibi etkinlikleri izlemek için mükemmel bir fırsat. Ekim ayının ortalarında sezon biter; otel ve restoranların çoğu kış nedeniyle kapanır. Yazın bar ve otellerde gördüğünüz pek çok personel bir sonraki yıla kadar Yunanistan ana karasındaki evlerine döner.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz