Türk Turistlerden Yunan Adaları Rekoru

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kapıda vize uygulamasının bir yıl daha uzatılması meyvelerini vermeye başladı / Türk Turistlerden Yunan Adaları Rekoru

Yunan Adaları için 1 yıl daha uzatılan kapıda vize uygulaması Türk turistlerin iştahını kabarttı. Yakınlığı, kolay ulaşılabilirliği ve doğal güzellikleriyle ilginin her geçen gün arttığı Yunan Adaları, Türk misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Geride bıraktığımız aylarda özellikle 23 Nisan ve 19 Mayıs gibi resmi tatillerde, günübirlik ve hafta sonu kaçamağı ile Yunan Adaları Turu yapan Türk turistler geçen yıllara oranla adalara daha çok ilgi gösterdi.

Midilli, Samos, Rodos, Kos ve Sakız gibi günübirlik gidilip görülebilecek Yunan Adaları geçen yıllara oranla ağırladıkları misafir sayısını katlayarak artırdı.

İlgi Sadece Yunan Adaları ile Sınırlı Değil

Öte yanda Türk turist, ilgisini sadece Yunan Adaları üzerine odaklamadı. Türkler, başta Başkent Atina olmak üzere Selanik, Kavala ve Dedeağaç gibi Yunanistan şehirlerini de seyahat etti. Geçen yıl 1 milyonun üzerinde Türk turisti ağırlayan Yunanistan ‘ın bu yılki beklentisi 2 milyonu geçiyor. Zira, Yunan Adaları ve Yunanistan ‘ı ziyaret eden Türkler, toplam turist sayısının yaklaşık yarısını oluşturuyor.

Sezon Boyunca Her Gün Para İadesi Garantisiyle Yunan Adaları >

Paylaş:

Bir Cevap Yaz