Thassos, Ege‘nin tam ortasında bembeyaz bir ada. Thassos Adası beyaz kumları ve doğası ile tropik bir ada gibidir.

Yunanistan ana karasının 20 km. güneyinde ve Kavala’nın yaklaşık 7 km. doğusunda bulunmaktadır. Trakya kıyılarına sadece 8 km uzaklıkta olan Thassos adası 95 km sahili ile oldukça büyüleyici kumsallara sahiptir.

Yukarıdan bakıldığı zaman Ege‘nin ortasında bir çakıl taşı gibi görünen Thassos Adası son zamanlarda turistlerin gözde mekanlarından birisi oldu. Beyaz kumsallara sahip birçok plajı ile ünlü Thassos Adası Yunan Adaları içinde en çok ilgi gören yerlerden birisidir. Dağ ve denizin iç içe geçtiği bir görüntüsü olan Thassos Adası kendine has tropik havası ile adaya gelen turistleri adeta büyülemektedir. Adanın sokaklarında gezerken modern ve antik şehrin izlerini bir arada görebilirsiniz. Thassos’taki bütün köyler, bembeyaz mermer heykellerle süslüdür. Yunanistan’ın en önemli müzelerinden biri olan Arkeoloji Müzesi de burada yer alır. Bir başka önemli arkeolojik yer ise Alykes köyüdür.

Deniz ve sahilleri ile tropik adaları andıran Thassos Adası, Marbel Beach plajı ile tam bir doğa harikasıdır. Kumsalı ve masmavi denizi ile kendinizi harika hissedeceksiniz. Thassos Adası aynı zamanda şarap üretimi ile de ünlüdür. Bir çok şarap çeşidi buradan Akdenize ihraç edilir.

Gece hayatı oldukça renkli olan Thassos Adası sabahlara kadar eğlenen insanlarıyla tanınır. Şiirin bir restoranda oturup akşam yemeği yerken manzara karşısında büyülenebilirsiniz veya yemekten sonra eğlence mekanlarına gidip dans ve müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz