İyonya adalarının en büyük adası olan Lefkada adası Yunanistan’ ın batısında yer almaktadır. Söz konusu ada Anakaraya uzun bir yol ve demiryolu ile bağlanmaktadır. Lefkada adası 335,8 km karelik bir alana amazi olarak da 35 km lerik bir uzunluğa sahiptir.

Diğer adalara göre daha çok ziyaret edilen ve yine diğer adalara göre daha fazla nüfusu bulunan Lefkada adasında yaklaşık 22 000 kişi konaklamaktadır. Turizm ve Tarihsel açıdan büyük gelişim gösteren söz konusu ada büyük depremlere de maruz kalmıştır. Turistlerini en iyi şekilde karşılayan İyonya takımadalarının en büyüğü Lefkada şuanda turizme açık olarak hizmet vermektedir. Eğer söz konusu adanın etkinliklerine katılmak istiyorsanız 15 Ağustos ve 7 Temmuz tarihlerinde dini etkinleri bulunmaktadır bununla beraber Her Ağustos ayında geleneksel düğün kutlamalarını yapmaktadırlar. Ada sakinleri genellikle bu ay içerisinde düğünlerini gerçekleştirmektedirler. Yine Ağustos ayında ünlü dans grupları eşliğinde Ağustos un son haftalarında bir folklor festivali de söz konusu olmaktadır. Lefkada adasının bir diğer festivali ise tarihe büyük önem bırakmış Valaoritia adlı şairin anısına ithaflar yapılmaktadır.

Eğer sizlerde bu etkinlere veya festivallere katılmak istiyorsanız veya ben ıssız bir tatil yapmak istiyorum diyorsanız bu ada tam size göre ulaşım, festivaller, yemekler, sahil, deniz ve tatil in en iyi adreslerinden biri olan Lefkada ya sizleri de bekliyoruz.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz