Güneş’i Mykonos’ta Keşfedin!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yunanistan, güzel bir tatil planı için bizlere kapılarını açmaya devam ediyor. Mykonos! İhtişamı ve gece hayatı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bu adayı sizler de ziyaret edebilirsiniz. Mykonos hakkında bilmeniz gereken çok fazla şey var, dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım…

Mykonos Adası Ulaşım

Ülkemiz havayolu şirketlerinin belli dönemlerde uçuşları mevcut. Haziran ve Eylül aylarında inanılmaz bir yoğunluk söz konusu ve erken rezervasyon ile birlikte sizler de uçuşlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Havaalanına indikten sonra 4 km’lik bir mesafe sizleri bekliyor. Bunun için havaalanında özel araçlar kiralanabiliyor ya da dilerseniz taksi ile de ulaşımınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bulunduğunuz bölgede taksi sayısı çok az, bu yüzden yoğunluk nedeniyle beklemeniz de muhtemeldir. Erken davranıp araç kiraladığınız takdirde ulaşım konusunda daha az sıkıntı yaşayacaksınız.

Mykonos Eğlence Kültürü

Mykonos’un eğlence hayatının büyük bir kısmını barlar ve gece kulüpleri belirliyor. Çok sayıda ünlü ismin de dönem dönem ziyaret ettiği adayı sizler de listelerinize ekleyebilirsiniz. Eğer huzurlu ve sakin bir tatil planı yapıyorsanız bu konuda Mykonos beklentilerinize tam tersi bir şekilde yanıt verecektir çünkü inanılmaz hareketli ve sabaha kadar devam eden bir gece hayatı söz konusu… Gay ve lezbiyenlerin yoğun olarak tercih ettiği çok sayıda bar ve kulüp var ve ünlü dj’lerin programları ile birlikte bu hareketlilik uzun süre devam ediyor. Bununla birlikte düzenlenen turlar ve etkinlikler de bölge sakinleri ile birlikte adayı ziyaret eden turistlerin ilgisini fazlasıyla çekiyor.

Mykonos Adası Plajları

Plajları ile de ünlü olan Mykonos, iki büyük plaja ev sahipliği yapıyor. İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz; Paradise ve Nammos, en çok ziyaret ve tercih edilen plajlar arasında yer alıyor. Gündüz denize girebileceğiniz, akşam ise beach partilere katılabileceğiniz uğrak yerlerdir. Bu iki plaj dışında ortak kullanımın söz konusu olduğu basit plajlar da mevcut ancak kalabalık çok fazla huzur vermiyor ve tercih edeceğiniz bir ortam olmadığını düşünüyoruz.

Mykonos Tatili için Bütçe Planlaması

Net bir rakam vermek çok doğru olmayacaktır ancak basit bir hesap yapabilmeniz adına sıranda bir akşam yemeği için bile 200 lira ödemeniz gereken bir yer. Pahalı olduğu söylentileri her ne kadar yalanlansa da, Mykonos, her bütçeye hitap edebilen bir tatil merkezi değil! Konaklama için adaya ve sahile yakın otelleri tercih edecek olursanız günlüğü 750 dolardan başlayan fiyatları da göz önünde bulundurmanız gerekiyor ve bu da en ucuz otel fiyatı olarak karşınıza çıkıyor.

Mykonos Adası Çıplaklar Plajı

Mykonos, yaşam tarzı bakımından dudaklarınızı uçuklatacak bir konsepte sahip! Çıplaklar kampı da bunun en iyi örneklerinden bir tanesidir. Üstsüz güneşlenebileceğiniz ve tek bir kişi tarafından rahatsız edilmeden tatilinizi geçirebileceğiniz özel bir yer. Çok sayıda ünlü ismi de üstsüz güneşlenirken görebilmeniz mümkün…

Paylaş:

Bir Cevap Yaz