Çocuklu Aileler İçin En Uygun Yunan Adaları

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Yunan Adaları’nda çocukları ile beraber tatile planı yapan aileler için birbirinden güzel adalar mevcut. Muhteşem sahiller, güzel mesire alanları, sıcak ve misafirperver insanları ile birlikte sonuna kadar eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Yunan Adaları çocuk dostu tatil yerleri arasında aileler tarafından en çok tercih edilen yerlerden biridir.

Çocuklarınız, Yunan Adaları’na bayılacak. Onlar için tam bir cennettir. Mükemmel iklimi ve görkemli manzarasıyla güvenli ve konuksever olan ülke sürprizlerle dolu olup size ve ailenize yılın her anında keyif sürmeniz için binlerce fırsat sunmaktadır. Çocuklu aileler için en uygun Yunan Adaları’ndan bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Girit Adası’nda Kokkini Hani ve Agios Nikolaos şehirleri, Korfu Adası, Zakynthos Adası ve Lefkada Adası aileler için en çok tercih edilen adalar arasında yer alıyor. Aslında genel olarak adaların aileler için uygun olduğunu söylesekte adaların her türlü insana açık olduğunu ancak içindeki plajların farklı olduğunu belirtmekte fayda var. Belirlenen plajları ise aşağıda sizler için detaylandırdık.

1. Kokkini Hani – Girit Adası

Kokkini Hani Family Holiday

Kokkini Hani

Şüphesiz en popüler Aile adalarından biri olan Girit’in bir parçası Kokkini Hani. Tüm Aile zevklerini toplayarak havuz ve sahillerini düzenleyen Ada çalışanları Yunan Adaları’nda Aile tatili yapmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Kokkini Hani, Girit Adasının en büyük şehri olan Kandiye (Heraklion)’in 14 km doğusundadır.

2. Agios Nikolaos (Ayos Nikolaos) – Girit Adası

Girit Adası Agios Nikolaos Aile Tatili

Agios Nikolaos Tatili

Aile tatilleri için en uygun 2. ada yine Girit Adasından çıkıyor. Girit’in popüler şehirlerinden Ayos Nikolaos tam ailelere hitap eden bir dizayn’a sahip. Manzarası, Plajları ve sakin suları
ile sizlere Agios Nikolaos’u önerebiliriz.

3. Korfu Adası

Korfu Adası Aile Tatili

Korfu Adası

İyon Adaları’nın bir parçası olan Korfu, Büyük plajları, Tarihi yerleri ve uygun fiyatları ile ailelerin en çok tercih ettiği yerlerden biri. Bir ailenin her türlü isteğini düşünen ve uygulayan söz konusu Ada hakkında bir ek bilgi daha vermek gerekirse; Adanın kuzey kısında bulunan Sidara plajındaki su diğer sulara göre biraz daha sıcak olup ona göre planınızı yapabilirsiniz.

4. Zakynthos Adası

Zakynthos Adası Aile Tatili

Zakynthos Adası Aile Tatili

Zakynthos’da Peligoni Beach Club civarlarında bir villa kiralayabilir ve tatilinizi orada geçirebilir aynı zamanda yeni arkadaşlıklar’da edinebilirsiniz. Bununla beraber bir günlük gezi düşünüyorsanız Eşsiz batık plajı, dramatik uçurumları ve beyaz kumları ile Navagio Plajı’nı ziyaret edebilirsiniz.

5. Lefkada Adası

Lefkada Adası Spor Etkinliği

Lefkada Adası Spor Etkinliği

Aileniz ile beraber su etkinlikleri yapmak isteyenler için en uygun adalardan biri olan Lefkada sizlere uygun fiyatlarda sunuyor. Yunanistan’ın su sporları konusunda üst düzey gelişmiş Adası olan Lefkada Adası ailelere de kapılarını açıyor.

Paylaş:

Bir Cevap Yaz