Yurt dışı çıkış yasağı kalkan memurlar Yunan Adalarına akın etti

4

15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan darbe kalkışması nedeniyle tüm kamu personeline yurt dışına çıkma yasağı getirilmişti. 8 Ağustos’da yurt dışı çıkış yasağının kaldırılmasıyla birlikte birçok memur tatil mekanlarına akın etti.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN YUNAN ADALARI OLDU!

kamu-personeli-yunan-adalari

İzmir Limanı ve Yunan Adaları arasında tur yapan kruvaziyer gemi tıklım tıklım doldu. Yurt Dışı yasağı kalkan kamu personeli Vizesiz Yunan Adalarına akın etti.

Kamu personellerinin izin yasağı dolayısıyla yurt dışına çıkamayan memurlar 8 Ağustos’dan itibaren artık izin yasağı olmaksızın yurt dışına çıkabilecek açıklaması geldi. Gelen açıklama sonrasında yüzlerce kamu personeli izmir limanından kalkan yunan adaları gemi turuna katıldı.

Yunan adaları tatili için vize gerekmediğini öğrenen kamu personellerin ilk tercihi komşu ülkemiz oldu. 40 derece altında turu bekleyen vatandaşlar soğuk içecekler ikram edildi. Yunan adaları vize sorunu bulunmadığından bekleme uzun sürmedi.

Dünyanın en iyi Yunanistan tur operatörü WTS'nin yaz boyunca her gün, en avantajlı fiyatları üstelik para iadesi garantisiyle gecesi 19 €'dan Yunan Adaları Turları.
Bilgi için: +90 212 237 90 60
Paylaş:

Yazar Hakkında

Kurulduğumuz günden bu yana ilk günkü heyecanımızı, mevcut ve edindiğimiz tecrübelerimizle birlikte sizinle paylaşmaktan gurur duymaktayız. Yunan Adaları'na gerçekleştireceğiniz her türlü seyahat ve etkinlikleriniz için, bütçeniz ve talebiniz doğrultusunda en iyi hizmeti sunmaktayız.

4 yorum

 1. Arkadaşlar yurtdışına çıkış yasağı kalkmadı.
  Sadece yıllık izinler kaldırılmıştı, şimdi geri geldi o kadar…

 2. Metin KILIÇ on

  Memurlara yurt dışı yasağı devam ediyor. Örneğin Milli Eğitimde sadece öğretmenler Kaymakamlık onayı ile izin alabiliyor, idareci konumunda olanlara ise hiçbir şekilde izin verilmiyor. Sağlık Bakanlığında da geçen Cuma günü tamamen yasaklandı.

 3. ayşegül aslan on

  Merhaba öğretmenim yunan adaları turu almıştım 25 ağustos için fakat izin alamadık acaba gümrükte sıkıntı çıkarmı bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim

  • Sayın Ayşegül Arslan,

   Çalıştığınız kurumdan “Yurt dışına çıkmanızda herhangi bir mahsur olmadığını belirten” bir yazı almanız gerekiyor. Aksi halde sorun yaşamanız kuvvetle muhtemeldir.

   Saygılarımızla

Yorum Yaz

Haberler