Yunan Adaları Vize - Yunanistan Vizesi
05 Ağustos, 2011 | 15:46

Yunan adaları vize için başvuru yapmak  isteyen T.C. vatandaşlarına vize uygulanır. Yeşil pasaport içinde vize gerekmektedir.

Vize için 5 iş günü gerekmektedir. Vize alabilmeniz için en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

Pasaportunuzda daha önce alınmış Schengen ülkelerine ait vize yoksa, konsolosluğa şahsen başvurmanız gerekmektedir.

Pasaportunda KKTC giriş damgası olanlar:
Eğer pasaportunuzda K.K.T.C giriş damgası var ise Yunanistan Konsolosluğu maalesef ülkeye giriş için gerekli vizeyi vermemektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya iseniz Pasaportunuzu Muhafazaya Aldırma işlemini uygulamalısınız. Bu durum pasaportunuzda farklı ülkelerden vize aldığınız taktirde bir başka ülkenin bu yüzden vizenizi kabul etmemesi durumunda geçerlidir.

Bu işlem için gerekli olan belgeler: Bir dilekçe, 4 adet fotoğraf, Nfus cüzdanı aslı ve fotokopisidir. Bu belgeler ile Emniyet Müdürlüklerinin Pasaport Şube Müdürlüğüne müracaat edilmelisiniz.

Pasaport Emniyet Müdürlüğünce muhafaza edilecek ve size yeni pasaport verilecektir. Yolculuk dönüşünde ise eski pasaport tekrar alınıp kullanılabilinir.

Twitter'da takip et! Twitter'da takip et!
Etiketler: vizesiz yunan adaları, yunan adaları vize, yunan adaları vizesiz, yunanistan, yunanistan büyükelçiliği, yunanistan vize, yunanistan vizesi, yunanistan vizesiz,

Bir Cevap Yazın

Yunan Adaları'nı takip edin !

Son Dakika Haberleri
Son dakika haberleri için tıklayın »